Od potoka ku potoku

12.-13. 6. 2020 Chocerady a okolí .. 16 účastníků

V pátek večer jsme tuto akci zahájili posezením ve velkém sále sokolovny. Úvodem zazněla píseň bratrů Nedvědů „Nad Sázavou“, následoval pořad ČT Zpět k pramenům. Při kávě a úžasné bábovce od Ivy V. jsme si povídali o vodě, dovolených na vodě i u ní a na závěr jsme se někteří přesunuli k vodě blíž - do stánku Ostende na večeři a pivečko.

Druhý den následoval výlet spojený s vodou. Už od rána úplně letní počasí, sedíme ve stínu na schodech u kostela, když se k nám přidává skupinka sokolů z Prahy - Věra s dcerou a 4 svěřenci, později ještě druhá dcera s rodinou - celkem 9 osob. Za naši jednotu se na výlet vydává 5 dospěláků - Iva a Pavel, Pavla a Vláďa a Jana, u rozhledny se k nám ještě přidává Julie a Jára. Výlet jsme začali Skřivánkem proti proudu jednoho potoka, osvěžili se po cestě ve dvou studánkách a po proudu dalšího potoka došli zpět k naší Sázavě, poseděli jsme ve Vlkovci U Ferdinanda a pak jsme ještě naše hosty provedli naší sokolovnou, kde byl příjemný chládek. Nikomu se pak ani nechtělo ven. Na závěr nás napadlo zmrzlinové osvěžení, a pak už skupina Pražáků zamířila na vlakové nádraží a domů.