Letní tábor

"Království Deltory je v ohrožení.
Musíme získat zpět všechny ztracené drahokamy z Kouzelného pásu, a tím
zemi osvobodit od nadvlády Pána stínů."

Taková byla pointa letošního tábora, který pořádala TJ Sokol Chocerady. Každý den jsme se vydali hledat jeden drahokam, hlídaný strážcem, jehož jsme museli přelstít. Vlastně to ani nebylo tak těžké - třicet čtyři dětí a sedm vedoucích na jednoho strážce, je docela slušná přesila. Přesto se nám do cesty stavělo ještě víc překážek. Naším úhlavním nepřítelem byly letos přemnožené vosy, které nám
docela znepříjemňovaly pobyt venku. Moc nepřidalo ani to, že první dva dny nám celé propršely, takže jsme se museli spokojit s pobytem v tělocvičně a sokolovně.

I přesto všechno jsme si zahráli hodně hezkých a veselých her, naučili jsme se nové věci a nakonec se nám podařilo získat všech pět drahokamů, a tím zachránit Deltoru. Všechny nás moc potěšila zpětná reakce dětí, které nám poslední den děkovaly, že se jim tábor líbil. Takže já bych teď na oplátku zase chtěla poděkovat dětem, že byly skvělá parta a moc nás to s nimi bavilo. A děkuji také jejich maminkám, které jim tak ochotně praly špinavé, zablácené oblečení a foukaly rozbitá kolínka, bez kterých se to samozřejmě někdy neobešlo.

Doufám, že budeme moci tábor uspořádat i příští rok a že se objeví všechny "staré známé tváře", ale přivítáme rádi i děti nové. A vzhledem k tomu, že tábor se nám rozrůstá, rádi přivítáme i další instruktory pro práci s dětmi.

Tak děti, kamarádi - AHOJ ZA ROK!

Za tým vedoucích Kateřina Růžičková

fotky: https://icer.rajce.idnes.cz/